З Днем Державного Прапора, Україно!
23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора України.
Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, а часом трагічний шлях.
Це наш історичний дух, це наша гордість, слава і велич нації. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.
4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор замайорів над Верховною Радою України. А за кілька місяців, 28 січня 1992-го, ВРУ офіційно затвердила його Державним Прапором України.
Нині під синьо-жовтим стягом наші захисники надійно боронять нашу країну. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Він майорить над вільними і звільненими містами України. А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвіватиметься у їхніх містах, селищах та селах.
Віримо, що настане день, коли синьо-жовтий прапор повернеться в усі міста і села України.
Слава Збройним Силам України! Слава Україні!
Разом – до перемоги під жовто-синім прапором!
День прапора України: історія свята та цікаві факти про державний символ
День Державного Прапора України
Цікаві факти про український прапор:
1. Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гамму кольорів.
2. У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищої вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
3. Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
4. Найбільший прапор України був розміром 40×60 метрів. Його навіть внесли до Книги рекордів України. А найбільший намальований національний прапор з’явився в Києві в червні 2014 року. Тисячі жителів столиці на Оболонській набережній розмалювали частину бетонного укосу.