Що таке булінг?
З початком навчального року по всій Україні розпочинається проведення правопросвітницьких заходів у школах для протидії булінгу (цькуванню) та роз’яснення дітям їхніх прав.
Наша мета – допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу. Систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими і вимагають відповідної реакції.
Що таке булінг?
Якщо говорити простими словами, то булінг — це цькування, яке може сильно нашкодити не лише психологічному та моральному, але й фізичному здоров'ю дитини.
Як діяти у випадку булінгу?
Подати заяву про випадок булінгу у закладі освіти має право будь-який учасник освітнього процесу. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України “Про звернення громадян”.
Здобувач освіти, який зіткнувся з булінгом в школі, повідомляє про це вчителя, вихователя, соціального педагога, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти.
Педагог або інший працівник закладу освіти, який зіткнувся з булінгом або отримав повідомлення від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов'язаний повідомити керівника закладу про цей факт.
Керівник закладу освіти має розглянути звернення. Потім він створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з'ясовує обставини булінгу.
Відповідальність за булінг.
Відповідальність за булінг несуть діти, які досягли 16 років, батьки та керівник закладу освіти. В Україні передбачене адміністративне покарання у вигляді штрафу (від 850 до 3400 грн), громадські роботи (від 20 до 60 годин) та виправні роботи (до 20% заробітку).