A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад
"Степанецький ліцей - опорний заклад загальної середньої освіти"
Степанецької сільської ради об `єднаної територіальної громади Черкаської області

Митець і борець за волю України

Дата: 28.12.2024 18:15
Кількість переглядів: 134

Фото без опису

23 грудня у ліцеї відкрилася виставка робіт Ніла Хосевича, українського художника, графіка європейського рівня, члена ОУН. Мандрівна виставка, разом з інформаційними матеріалами, надана Канівським центром культури та мистецтва за сприяння ГО «Фонд розвитку «Шевченків край».

Ніл Хасевич – це не просто художник, а справжній патріот, який присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Він народився в 1905 році і з дитинства мав талант до малювання.

З 1926 року Ніл навчався у Варшавській академії образотворчого мистецтва. Тут відбувається його становлення як художника. Своє перше визнання та шанувальників Ніл Хасевич отримав у Польщі, але шлях у велике мистецтво для українського художника був закритий через небажання приймати польське громадянство. І він повертається на Волинь. Працює учителем у місцевій школі, бухгалтером у сільпо і малює.

Під час Другої світової війни Ніл Хасевич став одним з головних художників Української повстанської армії (УПА). Він створював пропагандистські плакати, листівки, малюнки для підпільних видань. Його роботи були не лише красивими, а й дуже ефективними. Вони допомагали підтримувати бойовий дух повстанців та інформувати населення про боротьбу за незалежність. Малюнки Ніла Хасевича потрапили до делегатів Генеральної Асамблеї ООН, поширювалися в посольствах іноземних держав. Ці твори показували світові, що в Україні триває боротьба проти жорстокого більшовицького режиму.

Роботи Ніла Хасевича – це важлива частина української культурної спадщини. Його життя і творчість є прикладом справжнього патріотизму і відданості своїй країні.

Дякуємо організаторам виставки за дуже пізнавальний та цікавий проєкт, за допомогу у залученні дітей та молоді до культурної спадщини, повернення історичної пам’яті українців.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень