День боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня уся світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищенням рівня обізнаності щодо терміну торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей.
Міф перший. Стереотипне мислення при згадці про торгівлю людьми одразу видає відповідь – проституція.Але це далеко не так, на сьогодні в «моду» ввійшло трудове рабство, примус до виконання важкої, шкідливої роботи, про яку при обговоренні умов роботи навіть і мови не було, а людина втрачає здоров’я, а подекуди і життя.
Міф другий. Якщо я не спілкуюсь з незнайомими людьми, мене продати нереально. Люди за допомогою яких я їду за кордон – давно знайомі. Проте статистика свідчить, що це якраз люди, яким жертви довіряли і статус дружніх відносин розкриває перед вербувальником безліч можливостей.
Міф третій. Я маю достатньо розуму не потрапити на будь-які гачки, це про людей, які неосвічені. Насправді жертвами трудового рабства може стати абсолютно кожна людина і для торгівців людьми не важливо атестат за дев’ять класів за плечима, чи професорське звання, це тільки біль або менш вигідна позиція, на якій вони зароблять.
Міф четвертий.За кордоном працювати цілком безпечно, бо це цивілізовані країни. Це так, але при умові наявності дійсного закордонного паспорта, відповідної робочої візи, трудової угоди з роботодавцем та дозволу на роботу в країні призначення. Але якщо хоч одного документу у вас бракує, то таке працевлаштування стає не легальним, а отже, захистити вас складніше, а іноді і неможливо. Уважно читайте умови договору, перевіряйте ліцензію роботодавця, перевіряйте легітимність агенцій-посередників. Будьте уважними і не підписуйте документ, суть якого не розумієте!
Міф п’ятий.Жертва торгівлі людьми завжди може повернутися.На превеликий жаль людина, яка продана в рабство, залежна від «господаря», в неї відбирають документи, фізично обмежують свободу переміщення, скоюють насильницькі дії, також обов’язковою умовою є психологічний тиск. Обов’язково повідомляйте рідним, де ви знаходитесь, це дійсно може стати гарантією збереження життя та свободи.
І ще одна порада, стара як світ, ніколи і нікому ні за яких обставин не давайте свої документи у якості застави!
До речі, в трудове рабство можна потрапити і у своїй країні, а не лише за кордоном, тому порада про зберігання документів у себе та про уважне відношення до умов трудових договорів варто взагалі взяти на озброєння.
Джерело: https://zmist.pl.ua/blogs/5-mifiv-pro-torgivlyu-lyudmi-abo-chomu-informovanist-ce-naivazhlivisha-zbroya