A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад
"Степанецький ліцей - опорний заклад загальної середньої освіти"
Степанецької сільської ради об `єднаної територіальної громади Черкаської області

Темперамент і вибір професії

Дата: 21.01.2025 22:30
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

         Темперамент – біологічна основа особистості. Кожній людині не завадить знати свій тип темпераменту, щоб мати змогу враховувати свої особливості в навчанні, дозвіллі та професійній діяльності.

         Розрізняють 4 типи темпераменту:

- холерик;

- флегматик;

- меланхолік;

- сангвінік.

         Холерик – людина швидка, часом поривчаста з сильними почуттями, які швидко з’являються, яскраво відображаються у мовленні, міміці, жестах: нерідко запальна, схильна до бурхливих емоційних спалахів.

         Холерик може досягти успіхів у професійних галузях, пов'язаних з роботою з людьми, встановленням соціальних зв'язків, а також там, де потрібно здобути прихильність співрозмовника. Для холерика не складає труднощів зайнятися новою діяльністю, адже він швидко адаптується до змін, і навпаки, він важко зносить роботу, де певні дії та функції часто повторюються, це його швидко втомлює. Для холерика є непереборною перешкодою ретельне дослідження чогось або удосконалення певної навички. Холерик може бути досить працездатним, маючи постійну емоційну підтримку, коли стимулюють його інтерес до роботи, та наявність нових ідей. Є гарними керівниками, оскільки надзвичайно стійкі до стресів і конфліктних ситуацій. Вони легко освоюють професії кореспондента, радіо- і телеведучого, фахівця з продажу, перекладача, екскурсовода, фахівця з реклами, зв'язків з громадськістю, а також інші заняття, де на першому місці стоїть спілкування з людьми. Саме холериків найбільше серед успішних підприємців і бізнесменів. 

         Флегматик– людина повільна, врівноважена і спокійна, його нелегко емоційно зачепити і неможливо вивести з рівноваги; його почуття ніяк не проявляються зовнішньо.

         На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях.

         Флегматики надзвичайно працездатні, будь-яка монотонна робота може довго виконуватися ними з високою якістю, це також стосується роботи, де потрібні уважність і ретельність. Емоційна стійкість флегматика може бути корисною в тих напрямах діяльності, що вимагають спокійного аналізу ситуації та прийняття зваженого рішення. Флегматик може досягти успіхів у професіях, пов'язаних з виробництвом, адміністративною діяльністю, а також успішно виконувати роботу, яка потребує підтримання в стабільному стані певних процесів.

         Меланхолік– людина, яка має відносно мале різноманіття переживань, але вони глибокі та тривалі; він відгукується далеко не на все, але, коли відгукується, то переживає сильно, хоч і мало зовнішньо виявляє свої почуття.

         Меланхоліки досягають успіхів у роботі, яка вимагає ретельності, педантичності, спостережливості, дослідження деталей і при цьому виключає велике коло спілкування. Так, професії меланхоліка можуть бути пов'язані з технікою, обробкою інформації, створенням художніх образів. 

         Сангвінік -  людина швидка, рухлива, яка на все реагує; його почуття безпосередньо відбиваються на зовнішній поведінці, але вони неглибокі та легко змінюються.

         Сангвініки можуть реалізувати себе в професіях, пов'язаних як з фізичною, так і з розумовою працею, оскільки вони вирізняються стабільною працездатністю, на яку мало впливають зовнішні або внутрішні чинники. Товариськість допомагає їм реалізувати себе в професіях, пов'язаних зі сферою послуг — це дає їм можливість виявити себе на керівних посадах. Сангвінікам легко пристосуватися до будь-якого графіку роботи, вони здатні адаптуватися до будь-яких нововведень. 

         Найчастіше поєднуються риси різних типів, але переважають якості якогось одного типу темпераменту.

         Варто пам’ятати, що немає добрих чи поганих типів темпераменту. Якості темпераменту не визначають рівня досягнень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень